Ankara İmplant Tedavisi

Ankara İmplant Tedavisi: SimyaDent’te Profesyonel Çözümler

Ankara implant tedavisi arıyorsanız, SimyaDent olarak sizlere en kaliteli ve güvenilir çözümleri sunuyoruz. Uzman diş hekimlerimizle birlikte, her bir hasta için kişiye özel tedavi planları oluşturuyoruz. Profesyonel ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla implant tedavisi konusunda öncü bir merkez olarak hizmet veriyoruz. Başka bir deyişle sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyor, size en uygun tedaviyi sunmak için çalışıyoruz.

Diş İmplantı Nedir?

Diş eksikliği hastalarda sağlık ve estetik açıdan rahatsızlık oluşturabiliyor. Bu tür durumlar için günümüzde, gelişen teknoloji ve güncellenen tedavi yaklaşımları ile birlikte implant tedavisi sıklıkla tercih edilir duruma geldi.

Ankara implant uygulaması diş eksikliği tedavisinde kullanılan, çene kemiğinin içine çoğunlukla titanyumdan yapılmış vidaların yerleştirilmesi yönetimidir. Bu nedenle halk arasında vidalı diş olarak da bilinir. Bu vidaların farklı özellikleri ve çeşitleri mevcuttur. Hekimlerimiz hastanın durumuna ve talebine bağlı kalarak durumu değerlendirmekte ve hastaya en uygun çözümü önermektedir. İmplant uygulaması kapsamında tek diş implant uygulamasının yanında all on four, all on six gibi bütüncül tam çene yaklaşımları da mevcuttur. Böylece fazlaca diş eksikliklerinde çeneye komple implant diş tedavisi  mümkün olmaktadır. Cerrahi bir işlem olan dental implant uygulaması sonrasında, ağızdaki diş görünümünü ve fonksiyonunu kazandırmak amacıyla vidaların üzerine implant üstü protez yerleştirilir. Bu protezler zirkonyum, porselen, Emax gibi farklı materyallerden oluşmaktadır.

İmplantı diğer alternatif tedavilerden ayıran en önemli avantajı yandaki dişlerin köprü uygulamasında olduğu gibi küçültülmemesidir. Dolayısıyla komşu dişler zarar görmezler. Ayrıca köprü uygulamasından farklı olarak, dental implant diş kökü gibi davrandığından ötürü, gücün dengeli bir şekilde diş köklerine ve çene kemiğine iletilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla diş eti rahatsızlıkları, kemik problemleri gibi olası rahatsızlıklar da bu şekilde önlenmiş olur.

İmplant tedavisi kimler için uygundur?

18 yaşını doldurmuş çene ve yüz gelişimini tamamlamış, genel sağlık durumu iyi, yara iyileşmesiyle ilgili sorunu olmayan ve çene kemiği implant uygulamasına elverişli olan her hasta implant tedavisi için uygundur. Bunun dsışındaki durumları değerlendirmek için randevu alarak muayene olabilirsiniz. Çoğu tedavide olduğu gibi, Ankara implant tedavisinde de ağzın dental implanta uygun olup olmadığını panoramik film (röntgen) çekimi sonrası muayene sırasında değerlendirmekteyiz.

Mevcut bir tıbbi rahatsızlığı olan veya ilaç kullanan hastalar için ise tedaviyi hasta özelinde planlamaktayız. Gerektiği durumlarda diğer rahatsızlığını takip eden doktorundan diş tedavi uygunluğu açısından onay istemekteyiz

İmplantları ömür boyu ağızda kalır mı?

İmplant, titanyum alaşımlı vida olmasına rağmen çevresindeki dokular sizin çene kemiğiniz ve dişetinizdir. Ankara implant tedavisinden sonra rutin kontrollerinizi, doktorunuzun tavsiyelerini ve günlük ağız bakımınızı gerektiği şekilde yaparsanız uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Aksi durumda dokularınızın hastalığından dolayı implantlarınızın zarar görmesine yol açabilirsiniz.

Ankara implant tedavisi ağrılı bir işlem midir?

Çoğu hastanın en büyük korkusu işlem sırasında ağrı duymaktır. İmplant uygulaması çoğu zaman diş çekiminden daha kolay, ağrısız olmakta ve daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

İmplant tedavisinden ne kadar süre sonra dişler takılır?

Geleneksel implant sistemlerinde, implant uygulamasından sonra kemikle kaynaşma sağlaması amacıyla 3 (üç) aylık bir bekleme süresi gerekmektedir. Fakat gelişen teknolojiyle beraber bu süreyi beklemeden de dişlerin takılması mümkündür.

İmplantların üzerine takılan protez diş materyalleri nelerdir?

İmplantların üstüne zirkonyum gibi porselenden daha estetik ve dayanıklı materyallerden üretilen sistemler uygulayabilmekteyiz. Sizin için en doğru kararı doktorumuzun yapacağı muayene sonrası sizlerle fikir birliğine vararak vermekteyiz. Ankara’da diş protezi hizmetleri sunan kliniğimizde tüm implant üstü protez seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

İmplant seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Günümüzde çok çeşitli dental implant marka ve model seçenekleri mevcuttur. Bu implantlar üretim teknolojisi, materyal, şekil, üretim yeri gibi değişkenlere göre farklılıklar gösterir. İmplant seçiminde doktorunuz sizi seçenekler hakkında bilgilendirecektir. SimyaDent olarak dünyada en çok bilinen markalar arasında olan Straumann, Medentika, C-Tech, Neodent, Nucleoss, Nobel gibi seçkin implant markalarını kliniğimizde uygulamaktayız.

Ankara implant fiyatları ne kadardır?

Birçok hastanın merak ettiği konu implant fiyatlarıdır. Muhakkak ki tedavi sürecine başlamadan önce fiyat konusunu dikkate almak gerekecektir. Ancak implant fiyatları ile tek bir etkene bağlı olmayıp birçok sebeple ilişkili olabilir. Fiyatı etkileyen önemli bir unsur implantın menşei ve markasıdır. Marka, implantın bilinirliği ve kalitesi hakkında genel ve önemli bir bilgi vermektedir. Dolayısıyla implant fiyatlarını belirleyen en önemli etken implantın kalitesi diyebiliriz. Bunun yanında hekimin tecrübesi ve uygulama şekli implant tedavisi fiyatına etki etmektedir. İmplant uygulama fiyatları Türk Dişhekimleri Birliği tarafından düzenli olarak güncellense de, implantların fiyatları materyal maliyetine ve göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çoğunlukla kura bağlı olarak fiyatların değişmesi nedeniyle, en güncel bilgi kliniklerden alınmalıdır. Bununla birlikte implant tedavisi herkese her şekilde uygulanamayacağından marka bir çok durumda öncelik olmaktan çıkabilmektedir. Dolayısıyla en doğru tedavi planlaması ancak dişhekimi muayenesinden anlaşılabilir. Kliniğimizde farklı implant markaları düzenli olarak uygulanmaktadır. Hastamız hekimin önerdiği implantlar arasından herhangi bir tanesini seçme özgürlüğüne sahiptir.

Ankara implant tedavisinde hangi marka implant tercih etmeliyim?

Kliniğimizde farklı menşeiye sahip çeşitli marka implantlarla hizmet vermekteyiz. Kliniğimizde uygulanan implant seçeneklerini belirlerken doktorlarımız tüm alternatifleri özenle eleyerek, dünyada güvenilirliği kanıtlanmış, en başarılı ve konforlu tedaviyi garanti eden implantları önerirler. Bunlar arasında Straumann, Medentika, Neodent, C-Tech, Nobel, Nucleoss gibi implantlar yer almaktadır. Ayrıca hastanın farklı bir marka talebi olması durumunda veya özel bir tedavi gerekmesi durumunda diğer alternatifleri de göz önüne alarak hastaya en uygun implanta karar vermekteyiz. İmplant fiyatları markaya göre farklılık göstereceği için çoğu durumda farklı implant marka seçeneklerini hastaya sunabilmekte ve tedaviye uygun olanını önermekteyiz.

Ankara İmplant Tedavisi Hizmetlerimiz

  • Ücretsiz Muayene ve Değerlendirme: İlk adım olarak, durumunuzu değerlendirmek için size ücretsiz bir muayene sunuyoruz. Uzmanlarımız, sizin için en uygun tedavi planını belirlemek için detaylı bir inceleme yapmaktadır.
  • Farklı İmplant Seçenekleri: Kliniğimizde planlama yaparken hastanın mevcut durumu, ihtiyacı ve bütçesi göz önüne alınarak farklı implant çeşitlerinden en uygununa karar veriyoruz. Yurtdışı veya Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan hastaların Ankara’da implant yaptırması durumunda implant seçerken yaşadıkları coğrafyada da gerekli kontrolleri rahatlıkla yaptırabilmesini göz önüne alıyoruz.
  • Kişiye Özel Tedavi Planları: Her hasta benzersizdir ve tedavi planı da bunu gözetmelidir. Ankara’da implant tedavisi alanında uzman ekibimiz, size özel bir tedavi planı oluşturarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü sunmaktadır.
  • Gelişmiş Teknoloji ve Ekipmanlar: Tedavilerimizde en son teknoloji ve ekipmanları kullanarak, daha konforlu ve etkili bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Böylece tedavi süreciniz daha kısa ve başarılı olacağını garanti ediyoruz.
  • Deneyimli ve Uzman Kadro: Ankara implant tedavisi alanında deneyimli ve uzman bir ekibe sahibiz. Size en iyi hizmeti sunabilmek için sürekli olarak kendimizi güncelliyor ve geliştiriyoruz.
  • Tedavi Garantisi: Ankara’da bulunan kliniğimizde uyguladığımız implantların tamamı garanti belgeli ve uluslararası sertifikalı olup hem kliniğimizin hem de firmaların garantisi altındadır.

Ankara implant tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Profesyonel ekibimiz size en iyi hizmeti sunmak için burada!

İmplant hakkında daha hekimimizin sizler için hazırladığı videomuza göz atın: https://youtu.be/pEAtpdCMEVw

İmplant Hakkında Merak Edilenler

Doktorlarımız

GOOGLE Yorumları

MÜKEMMEL
'da 175 değerlendirmeler
selen gürsoy
selen gürsoy
2024-02-21
Sevgili Tolga hocamla çok rahat bir tedavi süreci yaşadık ailecek 🙂 iyi ki yollarımız kesişti. Emekleri için teşekkür ederiz 🙂
Firat DOĞAN
Firat DOĞAN
2024-02-20
Dişlerimdeki çapraşıklık için Sıla Hocama muayene oldum. Gerekli tüm tedavi seçeneklerini sunup aklımdaki bütün soru işaretlerini giderdi. İnvisalign tedavisine karar verdim. İlgisinden dolayı teşekkür ederim.
Atakan Ayhan
Atakan Ayhan
2024-02-08
geçirdiğim tedavi sürecinden son derece memnun kaldım. beni her adımda bilgilendirdiler ve rahatlatıcı bir ortam sağladılar.
kemal özgül
kemal özgül
2024-02-04
Deneyimli ve enerjik kadrosuyla, ihtiyaçlarımın belirlenmesi aşamasından uygulama aşamasına tüm işlemlerim ile titizlikle ilgilendiler. Her şey için çok teşekkür ediyor, herkese tavsiye ediyorum.
Ali Arda İsenkul
Ali Arda İsenkul
2024-02-02
Simyadentteki randavumda Sıla Hanım benimle ilgilendi. Şeffaf plak tedavisinda karar kıldık ve bu sure zarfinda Tolga Beydende dolgu, dis tasi temizligi de yaptirdim. Personel dakikliği ve profesyonelliği, ayrıca benimle ilgilenilmesi vs gayet profesyonel ve samimiydi. Çok memnun kaldım
Sefa Bozkurt
Sefa Bozkurt
2024-01-24
Hayatım boyunca farklı illerde yaşadım ve hepsinde de farklı diş hekimlerine gittim. Evlendikten sonra eşimin bana en büyük kıyaklarından biriydi 😅 Hekimliği mükemmel bir insan... Ayrıca klinik olarak hastalara yaklaşımları çok nazik ve kibar... Teşekkürler herşey için
berna sönmez
berna sönmez
2024-01-22
Çok memnun kaldım Tolga beye Demet hanıma teşekkür ediyorum.
Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?