Ankara İmplant Tedavisi

Ankara’da implant tedavisi arayışındaysanız, doğru yerdesiniz. Profesyonel ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla Ankara’da implant tedavisi konusunda öncü bir merkez olarak hizmet veriyoruz. Sağlığınızı ve gülüşünüzü önemsiyor, size en uygun tedaviyi sunmak için çalışıyoruz.

Diş eksikliği hastalarda sağlık ve estetik açıdan rahatsızlık oluşturabiliyor. Bu tür durumlar için günümüzde, gelişen teknoloji ve güncellenen tedavi yaklaşımları ile birlikte implant tedavisi sıklıkla tercih edilir duruma geldi.

Dental implant uygulaması diş eksikliğinin giderilmesinde kullanılan, çene kemiğinin içine çoğunlukla titanyumdan yapılmış vidaların yerleştirilmesi yönetimidir, bu nedenle halk arasında vidalı diş olarak da bilinir. Bu vidaların farklı özellikleri ve çeşitleri mevcuttur. Hekim hastanın durumuna ve talebine bağlı kalarak durumu değerlendirmeli ve hastaya en uygun çözümü önermelidir. İmplant uygulaması kapsamında tek diş implant uygulamasının yanında all on four, all on six gibi bütüncül tam çene yaklaşımları da tercih edilebilir. Fazlaca diş eksikliklerinde çeneye komple diş yapılması bu şekilde mümkün olmaktadır. Cerrahi bir işlem olan dental implant uygulaması sonrasında, ağızdaki diş görünümünü ve fonksiyonunu kazandırmak amacıyla vidaların üzerine implant üstü protez yerleştirilir. Bu protezler zirkonyum, porselen, Emax gibi farklı materyallerden üretilebilmektedir.

İmplantı diğer alternatif tedavilerden ayıran en önemli avantajı yandaki dişlerin köprü uygulamasında olduğu gibi kesilmemesi, dolayısıyla komşu dişlerin zarar görmemesidir. Ayrıca köprü uygulamasından farklı olarak, dental implant diş kökü gibi davrandığından ötürü, gücün dengeli bir şekilde diş köklerine ve çene kemiğine iletilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla diş eti rahatsızlıkları, kemik problemleri gibi olası rahatsızlıklar da bu şekilde önlenmiş olur.

İmplant tedavisi kimlere uygulanır?

İmplant tedavisi 18 yaşını doldurmuş çene ve yüz gelişimini tamamlamış, genel sağlık durumu iyi, yara iyileşmesiyle ilgili sorunu olmayan ve çene kemiği implant uygulamasına elverişli olan her hasta implant tedavisi için uygundur. Çoğu tedavide olduğu gibi, implant tedavisinde de panoramik film (röntgen) çekilerek ağzın dental implanta uygun olup olmadığı hekim tarafından değerlendirilir.

Mevcut bir tıbbi rahatsızlığı olan veya ilaç kullanan hastalar için tedavi hasta özelinde planlanır, gerekiyorsa diğer rahatsızlığını takip eden doktorundan tedavi için onay istenir.

İmplantlar ömür boyu ağızda kalır mı?

İmplant, titanyum alaşımlı vida olmasına rağmen çevresindeki dokular sizin çene kemiğiniz ve dişetinizdir. İmplant tedavisinden sonra rutin kontrollerinizi, doktorunuzun tavsiyelerini ve günlük ağız bakımınızı gerektiği şekilde yaparsanız uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Aksi durumda dokularınızın hastalığından dolayı implantlarınızın zarar görmesine yol açabilirsiniz.

İmplant tedavisi ağrılı bir işlem midir?

Çoğu hastanın en büyük korkusu işlem sırasında ağrı duymaktır. İmplant uygulaması uzman hekim tarafından yapıldığında çoğu zaman diş çekiminden daha kolay, ağrısız olmakta ve kısa sürede tamamlanmaktadır.

İmplant tedavisinden ne kadar süre sonra dişler takılır?

Geleneksel implant sistemlerinde, implant uygulamasından sonra kemikle kaynaşma sağlaması amacıyla 3 (üç) aylık bir bekleme süresi gerekmektedir. Fakat gelişen teknolojiyle beraber bu süreyi beklemeden de dişlerin takılması mümkündür.

İmplantların üzerine sadece porselen diş mi uygulanır?

İmplantların üstüne zirkonyum gibi porselenden daha estetik ve dayanıklı materyallerden üretilen sistemler uygulanabilmektedir. Sizin için en doğru karar doktorunuzun yapacağı muayene sonrası fikir birliğine varılarak verilir.

İmplant seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Günümüzde çok çeşitli dental implant marka ve model seçenekleri mevcuttur. Bu implantlar üretim teknolojisi, materyal, şekil, üretim yeri gibi değişkenlere göre farklılıklar gösterir. İmplant seçiminde doktorunuz sizi seçenekler hakkında bilgilendirecektir. SimyaDent olarak dünyada en çok bilinen markalar arasında olan Straumann, Medentika, C-Tech, Neodent, Nucleoss, Nobel gibi seçkin implant markalarını kliniğimizde uygulamaktayız.

İmplant fiyatları ne kadardır?

Birçok hastanın merak ettiği konu implant fiyatlarıdır. Muhakkak ki tedavi sürecine başlamadan önce fiyat konusunu dikkate almak gerekecektir. Ancak implant fiyatları ile tek bir etkene bağlı olmayıp birçok sebeple ilişkilendirilebilir. Fiyatı etkileyen önemli bir unsur implantın menşei ve markasıdır. Marka, implantın bilinirliği ve kalitesi hakkında genel ve önemli bir bilgi vermektedir. Dolayısıyla implant fiyatlarını belirleyen en önemli etken implantın kalitesi diyebiliriz. Bunun yanında hekimin tecrübesi ve uygulama şekli implant tedavisi fiyatına etki etmektedir. İmplant uygulama fiyatları Türk Dişhekimleri Birliği tarafından düzenli olarak güncellense de, implantların fiyatları materyal maliyetine ve göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çoğunlukla kura bağlı olarak fiyatların değişmesi nedeniyle, en güncel bilgi kliniklerden alınmalıdır. Bununla birlikte implant tedavisi herkese her şekilde uygulanamayacağından marka bir çok durumda öncelik olmaktan çıkabilmektedir. Dolayısıyla en doğru tedavi planlaması ancak dişhekimi muayenesinden anlaşılabilir. Kliniğimizde farklı implant markaları düzenli olarak uygulanmaktadır. Hastamız hekimin önerdiği implantlar arasından herhangi bir tanesini seçme özgürlüğüne sahiptir.

Ankara İmplant Tedavisi Hizmetlerimiz

  • Ücretsiz Muayene ve Değerlendirme: İlk adım olarak, durumunuzu değerlendirmek için size ücretsiz bir muayene sunuyoruz. Uzmanlarımız, sizin için en uygun tedavi planını belirlemek için detaylı bir inceleme yapacaktır.
  • Kişiye Özel Tedavi Planları: Her hasta benzersizdir ve tedavi planı da buna göre oluşturulmalıdır. Ankara’da implant tedavisi alanında uzman ekibimiz, size özel bir tedavi planı oluşturarak ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü sunacaktır.
  • Gelişmiş Teknoloji ve Ekipmanlar: Tedavilerimizde en son teknoloji ve ekipmanları kullanarak, daha konforlu ve etkili bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Bu sayede tedavi süreciniz daha kısa ve başarılı olacaktır.
  • Deneyimli ve Uzman Kadro: Ankara’da implant tedavisi alanında deneyimli ve uzman bir ekibe sahibiz. Size en iyi hizmeti sunabilmek için sürekli olarak kendimizi güncelliyor ve geliştiriyoruz.

Ankara implant tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Profesyonel ekibimiz size en iyi hizmeti sunmak için burada!

İmplant hakkında daha detaylı bilgi almak için sizler için hazırladığımız videomuza göz atın: https://youtu.be/pEAtpdCMEVw

İmplant Hakkında Merak Edilenler

Doktorlarımız

This is custom heading element

Whatsapp
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?